Kongre Hakkında


En köklü ve kurumsal kongrelerden birisi olan Uluslararası işletmecilik Kongresi'nin temelleri 2001 yılında Nevşehir'de atılmış olup ilki Erciyes Üniversitesi Nevşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin ev sahipliğinde "I. Orta Anadolu Kongresi" adıyla düzenlenmiştir. II. ve III. Kongreler "Ulusal Orta Anadolu Kongresi", IV. ve V. Kongreler "Orta Anadolu İşletmecilik Kongresi", VI, VII ve VIII. kongreler "Anadolu İşletmecilik Kongresi" isimleriyle düzenlenmiştir. Kongrenin ulusal gelişiminden sonra, yurtdışı tebliğlerin de gelmesi ile birlikte VIII. kongreden 2017 yılında düzenlenen XVI. Kongreye kadar "Ulusal İşletmecilik Kongresi" ismiyle yapılan kongre, XVII. Kongreden itibaren uluslararası boyut kazanarak "Uluslararası İşletmecilik Kongresi" olarak düzenlenmeye başlamıştır.

Uluslararası İşletme Kongresi, işletme yönetiminin tüm alt disiplinlerini kapsaması ve artan uluslararası ilgi nedeniyle Türkiye'nin en geniş katılımlı kongrelerinden biri haline geldi. Çeşitli üniversitelerden profesörlerden oluşan "Danışma Kurulu" ve kendi özel yazılımıyla kör hakemliğe dayalı makale değerlendirme sistemini içeren kurumsal yapısıyla öne çıkmaktadır. Sistemde çeşitli disiplinlerden 300'e yakın ulusal ve uluslararası bilim insanı kayıtlı olup, aktif katılımları her yıl değişmektedir.

Uluslararası İşletme Kongresi her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde düzenleniyor ve farklı ülkelerden çok sayıda bilim insanı katılmaktadır. 2024 yılı etkinliği, Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, 9-11 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olup, ulusal ve uluslararası akademisyenler ile sektör uzmanları katılacaktır.

KONGRE HAKKINDA

- 23. Uluslararası İşletmecilik Kongresi aşağıdaki konuları içermekte; ancak kongre kapsamı bu konularla sınırlı tutulmamaktadır. Araştırmacılar, başlıklar arasında yer almayan diğer işletmecilik konuları ile de kongreye katılabilirler.

·        Girişimcilik ve Kobiler

·        İnsan Kaynakları Yönetimi

·        Muhasebe

·        Finans

·        Yönetim ve Organizasyon

·        Pazarlama

·        Üretim Yönetimi

·        Sayısal Yöntemler

·        Örgütsel Davranış

- Sadece Genişletilmiş Özet veya Tam Metin bildirileriniz kabul edilecektir. Lütfen bildirilerinizi göndermek için https://cmt3.research.microsoft.com/UIK2024 sistemini kullanınız. Sisteme giriş yaparak yeni bir kullanıcı oluşturunuz. Ardından bu sisteme kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak bildirinizi yükleyiniz.

- Kongre dili Türkçe ve İngilizcedir.

- Kabul edilen ve sunulan bildiriler ISBN numarası alınmış Pdf biçimindeki bildiri kitabında elektronik olarak yayımlanacaktır.

- Uluslararası katılımcılar, kongreye Microsoft Teams uygulaması üzerinden "uzaktan" katılım sağlayabilirler.

- Bildiri değerlendirme sonucu "kabul" edilen bildirini ücretinin ödendiğini gösterir banka dekontunu https://bit.ly/uik2024odeme adresine giriş yaparak yükleyiniz. Hesap numaraları için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ TARİHLER-KAYIT VE ÖDEME KOŞULLARI

·        Genişletilmiş Özet/Tam metin/Son Gönderme Tarihi: 11 Mart 2024

·        Kabul Edilen Bildirilerin ilan Tarihi: 24 Mart 2024

·        Düzeltilmiş Bildirilerin Son Gönderme Tarihi: 18 Nisan 2024

·        Kongre Programının ilan Tarihi: 22 Nisan 2024

·        Kongre Katılım Ücretinin Yatırılması İçin Son Tarih: 1 Mayıs 2024

·        Kongre Tarihi: 9-11 Mayıs 2024

BAŞVURU ÜCRETLERİ

 

Öğretim Üyesi

Diğer Öğretim Elemanları

Öğrenci-Misafir

Erken Kayıt (15.04.2024 Tarihine Kadar)

1450 TL

1100 TL

1000 TL

Normal Kayıt

1600 TL

1350 TL

1250 TL

 

Not: Ödeme işlemi için gerekli olan banka hesap bilgisine www.işletmecilik.org web adresinden ulaşılabilir. Katılım ücretleri bildiri değil, katılımcı başına alınmaktadır. Bir yazar (yazar grubu) en çok 2 bildiri ile kongreye katılabilir. Tek katılım ücreti ile iki bildiri sunabilirsiniz. Katılım ücreti; yaka kartı, katılım belgesi (tüm yazarlar için), gala yemeği, ikramlar, bildiri kitabı (Pdf), kongre çantası ve sosyal geziyi kapsamaktadır.

Tüm soru ve önerileriniz için bizlere isletmecilik2024@kocaeli.edu.tr e-posta adresimiz üzerinden ya da 0531 9233258, 0505 0998286 numaralı telefonlardan birine ulaşabilirsiniz.
uik2024-afis.png